arduino چیست؟ 3/5 (1)

2
1055

arduino یک ابزار برای توانا کردن کامپیوترها برای حس و کنترل کردن دنیای فیزیکی بصورت کامل تر و کارآمدتر است. به بیان دیگر arduino یک برد الکترونیکی متن باز است که از یک بخش میکروکنترولر و یک محیط توسعه برای برنامه نویسی برد تشکیل شده است.

arduino می تواند برای توسعه اشیاء تعاملی، دریافت ورودی از کلیدها و سنسورها و همچنین ایجاد کنترل بر روی نور، موتور و دیگر خروجی های فیزیکی به کار گرفته شود. پروژه های بر پایه آن، می توانند بصورت مستقل عمل کنند یا اینکه با نرم افزاری که بر روی کامپیوتر شما اجرا می شود، در ارتباط باشند. بردهای arduino را می توان بصورت دستی ساخت یا آنها را بصورت آماده خرید. همچنین محیط برنامه نویسی(IDE) این بردها را که متن باز است، می توانید بصورت رایگان دریافت کنید.

زبان برنامه نویسی آن شبیه سیم کشی است. در نتیجه افردای که دانش اندکی در مورد الکترونیک و کامپیوتر دارند می توانند به سادگی با این بردها کار کنند و پروژه های خود را پیاده سازی کنند.

url3

با اینکه arduino از میکروکنترولر ساخته شده است، اما هدفش این است که کاربر را از پیچیدگی های کار با میکروکنترولرها دور کند و کاربری ساده را به کاربران عرضه کند. در نتیجه این برد برای دریافت اطلاعات از سنسورها یا کنترل کردن وسایلی مانند موتور نیاز به بردهای دیگری دارد که در اصطلاح Shield نامیده می شوند. تمامی این Shield ها متن باز هستند و فایل های لازم برای ساخت آنها یصورت رایگان در دسترس عموم قرار دارد. در ادامه میتوانید برخی از این Shield ها را مشاهده کنید:

Ethernet Shield:

ArduinoEthernetShield_R3_Front

[divider]

GSM Shield:

ArduinoGSMShield_Front

 

[divider]

Motor Shield:

 

 

MotorShield_R3_Front

در محیط برنامه نویسی arduino برای کارکردن با هر shield یک فایل کتابخانه وجود دارد که توابع مورد نیاز برای راه اندازی و کارکردن با آن را در اختیارتان قرار می دهد. در نتیجه نیازی به انجام تنظیمات سخت و پیچیده برای ارسال و دریافت اطلاعات به Shield ها ندارید.

[box type=”info” align=”alignright” ]جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره آردوینو و دریافت فایل های مربوط به برد اصلی و shield های آن و همچنین دریافت IDE می توانید به وب سایت رسمی arduino به نشانی http://arduino.cc مراجعه کنید.[/box]

موفق و پیروز باشید…

به این مطلب امتیاز بدهید

2 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید