دسترسی به درایوهای اشتراکی در اوبونتو

اگر شما هم با dual boot کردن سیستم خود، از سیستم عامل های ویندوز و لینوکس اوبونتو در کنار هم استفاده می کنید، ممکن است هنگام کار کردن با سیستم عامل اوبونتو و در زمان دسترسی به هارد درایوهای اشتراکی که در هر دو سیستم عامل مورد استفاده قرار می گیرند، دچار مشکل شده باشید و خطای زیر را مشاهده کنید:

Screenshot from 2015-08-24 03:25:07

علت بروز این مشکل این است که شرکت Microsoft در ویندوزهای ۸ و نسخه های بعد از آن برای افزایش سرعت بارگذاری سیستم عامل، از تکنولوژی Hibernate به جای Shutdown کمک می گیرد تا در بارگذاری های بعدی بتواند سریعتر آماده به کار شود. شما در حالت عادی متوجه این عملیات نمی شوید و با دیدن گزینه Shutdown خیال می کنید که واقعا سیستم عامل خود را متوقف و خاموش کرده اید. در نتیحه زمانی که وارد اوبونتو می شوید، امکان دسترسی به درایوهای اشتراکی را ندارید. این مانند حالتی است که می خواهید فایلی را ویرایش و یا حذف کنید درست در زمانی که برنامه دیگری قبل از شما فایل را باز کرده باشد. در نتیجه شما با خطا روبرو می شوید. برای رفع این مشکل باید وارد سیستم عامل ویندوز شوید و سیستم عامل خود را به روش زیر خاموش کنید:

۱- دکمه های Windows Key + R را بزنید تا پنجره Run باز شود.

۲- در کادر موجود در این پنجره عبارت cmd را تایپ کرده و کلید Enter را بزنید:

step1

۳- در پنجره Command Promp دستور زیر را تایپ کنید و کلید Enter را بزنید:


shutdown -s -tt 0

step2

با اینکار سیستم شما یطور کامل خاموش می شود و با روشن نمودن مجدد آن می توانید وارد سیستم عامل اوبونتو شوید و به تمامی هارد درایوها دسترسی داشته باشید.

موفق و پیروز باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *