جاوا از ابتدا، بخش بیست و دوم

تبدیل حروف کوچک و بزرگ در جاوا

تبدیل رشته های جاوا به حروف بزرگ یا کوچک نسبتا ساده است. کافیست از متد های آماده toUpperCase و toLowerCase استفاده کنید.

یک پروژه جدید ایجاد کنید و کد زیر را اضافه کنید:

Java code showing how to convert to uppercase

دو خط اول کد یک متغیر String ایجاد می کند تا متن “text to change” را نگه دارد، سپس همان متن چاپ می شود. خط سوم متغیر String دومی را به نام result ایجاد می کند. و خط چهارم جایی است که عمل تبدیل انجام می شود.

result = changeCase.toUpperCase();

برای استفاده از یک متد جهت کار بر روی رشته ها، ابتدا نام رشته ای که میخواهید روی آن عملی انجام دهید را بنویسید. در این چند خطی که نوشتیم رشته ما نامش changeCase بود. سپس بعد از نام رشته یک نقطه تایپ کنید تا لیست متد های که می توانید از آن ها استفاده کنید به شما نمایش داده شود. اینجا ما به متد toUpperCase نیاز داریم.(فراخوانی متد، به پرانتز باز و بسته در مقابل آن نیاز دارد تا پارامترهای مورد نیاز متد، درون پرانتز نوشته شود اما این متد به پارامتری نیاز ندارد و طبیعتا درون پرانتز روبروی آن خالی خواهد بود.)

بعد از این که جاوا تمامی حروف را به حروف بزرگ تبدیل کرد این رشته جدید را در متغیر result ذخیره کردیم.

وقتی برنامه اجرا شود، پنجره خروجی به شکل زیر خواهد بود:

Output of toUpperCase code

می توانید در یک متغیر جدید هم ذخیره نکنید و  این خط کد را بنویسید:

System.out.println( changeCase.toUpperCase());

با این خط کد، جاوا مستقیم متن تبدیل شده را چاپ می کند. اگر می خواهید که به حروف کوچک تبدیل کنید، خیلی ساده از متد toLowerCase استفاده کنید. در بخش بعدی به مقایسه رشته ها خواهیم پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *