ادغام فایل های PDF در لینوکس

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید چند فایل PDF را با هم ادغام کنید و نتیجه را در قالب یک فایل PDF داشته باشید. معمولا برخی فایل های PDF با متدهای خاص فشرده سازی(Compress) شده اند و یا نویسنده فایل برای حفط کپی رایت فایل PDF را رمزگذاری(Encrypt) کرده و این عوامل باعث شده اند تا شما نتوانید به هدف خود برسید. در این آموزش قصد داریم تا با برخی از ابزارها برای ویرایش فایل های PDF و نحوه کار کردن با آن ها آشنا شویم. ابزاری که در این آموزش استفاده می شوند این قابلیت را خواهند داشت تا فایل های PDF را بدون هیچ محدودیتی با هم ادغام کنند.

[divider]

PDFTK

این ابزار رایگان با حجم تقریبی ۱ مگابایت به راحتی بر روی هر نوع توزیع لینوکس قابل نصب است. برای نصب آن کافیست دستور زیر را در ترمینال وارد کنید:


sudo apt-get install pdftk

برای ادغام فایل های PDF با این پکیج تنها کافیست دستور زیر را در ترمینال اجرا کنید:

pdftk file1.pdf file2.pdf cat output mergedfile.pdf

در دستور بالا باید به جای file1.pdf و file2.pdf به ترتیب آدرس فایل هایی را که می خواهید با هم ادغام کنید را به ترتیب قرار دهید و در آخر نیز به جای mergrdfile.pdf نیز آدرس و نام فایل ادغام شده را باید قرار دهید.

[divider]

GhostScript

این پکیج به طور پیشفرض بر روی اکثز توزیع های لینوکس نصب شده است و معمولا نیازی به نصب آن ندارید.

برای ادغام فایل های PDF به کمک این پکیج می توان از نمونه کد زیر استفاده کرد:

gs -dBATCH -dNOPAUSE -q -sDEVICE=pdfwrite -sOutputFile=merged.pdf file1.pdf file2.pdf

این پکیج نسبت به pdftk کندتر عمل می کند . معمولا عملیات را دیرتر به اتمام می رساند.

[divider]

Pdfunite

این ابزار نیز مانند pdftk سرعت بالایی دارد و مانند GhostScript معمولا به طور پیشفرض بر روی اکثر توزیع های لینوکس نصب شده است. در نتیجه برای ادغام چندین فایل PDF تنها کافیست از دستور زیر استفاده کنید:

pdfunite 1.pdf 2.pdf n.pdf out.pdf

اگر به دستور بالا دقت کنید خواهید دید که برای کار با این پکیج تنها کافیست لیستی از آدرس فایل ها را در اختیار آن قرار دهیم. فقط دقت داشته باشید که آخرین آدرس به عنوان محل ذخیره سازی فایل ادغام شده در نظر گرفته می شود.

موفق و پیروز باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *